Cultura

Guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya 2017 Destacats

A continuació us informem dels guanyadors dels Jocs Florals d'enguany. 
PROSA 
 
MUGA (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Terra
Títol: La nena Perduda
Nom: Lola Mercader Araujo
Escola: Santa Cecília de Bolvir
Segon Premi
Pseudònim: Estic
Títol: El drac de Banyoles
Nom: Sascha Brugada Mir
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Núvols
Títol: El temps
Nom: Carla Bartra Abian 
Escola: Vedruna de Puigcerdà
 
MOIXERÓ ( 8 - 9 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Terra
Títol: L’oreneta despistada
Nom: Habel Moyà Porras
Escola: Alfons I de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Catalunya
Títol: La volta al món
Nom: Jamal Ahannach Lachkar
Escola: Santa Cecília de Bolvir
Primer Premi
Pseudònim: Patufet
Títol: Els tigres sense ratlles
Nom: Arnau Ripoll Rovira 
Escola: Santa Coloma de Ger
 
CADÍ (de 10 a 11 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Wayne Dyer
Títol: Els sentiments d’una nena no del tot normal
Nom: Berta Garcia Grífol
Escola: Llums del Nord de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Banana
Títol: Associació pardals
Nom: Josep Reus Bort
Escola: Santa Coloma de Ger
Primer Premi
Pseudònim: Excursionista
Títol: L’estiu per recordar
Nom: Anna Riba Sánchez
Puigcerdà 
 
PERIC (de 12 a 13 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Jaume I el Conqueridor
Títol: El pantà de les granotes
Nom: David Escolà Esteve
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Baldufa
Títol: El cavall desaparegut
Nom: Jana Costa Castells
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Llorer
Títol: Amor anacrònic
Nom: Laura Moya Cerdà
ANGOSTRINA  
 
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Elliot Graig
Títol: Investigacions Ocultes
Nom: Gerard Guerrero Torcal
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Robin
Títol: 12 excuses desbaratades per les quals és bo llegir!
Nom: Jose Mª Lupiáñez Soto
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Iona
Títol: Un mar d’esperances
Nom: Neus Abella Llos
Puigcerdà  
 
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Merijane
Títol: La lletra petita d’una declaració
Nom: Maria Solergibert Gimeno
Alp 
Segon Premi
Pseudònim: Zaara Fletcher
Títol: Sé que tu també la coneixes 
Nom: Olga Reglero Bragulat
Llívia 
Primer Premi
Pseudònim: NyX
Títol: El joc de la vida
Nom: Mireia Llaudó Burgueño
Puigcerdà
 
CARLIT ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Calibri11
Títol: Quan hi era, era primavera
Nom: Ester Sirvent Visa
Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Esginbru
Títol: Aigua
Nom: Elvira Moreno Aguilar
Tremp (Pallars Jussà)
Primer Premi
Pseudònim: Vent del nord
Títol: Avui no penjarem la cortina
Nom: Mercé Palau Alonso
Puigcerdà
 
EDUCACIÓ ESPECIAL
Tercer Premi
Pseudònim: Volataire
Títol: La tornada a la Poesia
Nom: Carles Julve Diaz
Fundació ADIS
Segon Premi
Pseudònim: La platja blava 
Títol: Somni fantàstic
Nom: Mª Carmen Molina Gutierrez
Fundació ADIS
Primer Premi
Pseudònim: La planta de flors roses
Títol: El lladre misteriós
Nom: Marisol Navarro Serra
Fundació ADIS
 
POESIA 
 
FLOR NATURAL (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Pseudònim:Tito
Títol: El sol
Nom: Àlvaro Barbosu
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp
Segon Premi
Pseudònim: Dofí
Títol: El pollet
Nom: Ainara André Lopez 
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Lila
Títol: La marieta
Nom: Carla Bartra Abian 
Escola: Vedruna de Puigcerdà
 
FLOR NATURAL (de  8 a 9 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Sardina
Títol: La guineu
Nom: Gara Tornés Domínguez 
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp
Segon Premi
Pseudònim: Lif
Títol: Aquella persona que t’estimes tant
Nom: Júlia Sebastià Sanz
Escola: Sant Serni de Prats i Sansor
Primer Premi
Pseudònim: James Crac
Títol: L’estrella
Nom: Àlvaro Delgado García
Escola: Santa Cecília de Bolvir
 
FLOR NATURAL (de  10 a 11 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Bananita
Títol: Moticacions
Nom: Anna Moure Vidal
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp
Segon Premi
Pseudònim: Gat
Títol: La fusteria del meu pare
Nom: Albert Avellanet Reyes
Escola: Sant Serni de Prats i Sansor
Primer Premi
Pseudònim: Canyunet
Títol: Els refugiats
Nom: Oriol Llaudó Crespo
Escola: Mare de Dèu de Talló
 
FLOR NATURAL (de  12 a 13 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Patata fregida
Títol: El fred que congela
Nom:  Clàudia Armengol Parés
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: Lluis Llach
Títol: Les pomeres de l’Empordà
Nom: Ferran Pla Guix
Urús 
Primer Premi
Pseudònim: Floc de neu
Títol: El cel
Nom: Aina Giménez Cros
Escola: Vedruna de Puigcerdà
 
FLOR NATURAL (de  14 a 15 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Ballenito
Títol: El mar
Nom: Clara Juanola Costa
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Segon Premi
Pseudònim: 17
Títol: Empremtes de la vida
Nom:  Paula Moreno Alonso
Escola: Vedruna de Puigcerdà
Primer Premi
Pseudònim: Snoopy
Títol: La por
Nom: Mireia Jordan Canesco
Bellver de Cerdanya
 
FLOR NATURAL (de  16 a 18 anys)
Segon Premi
Pseudònim: Guiu de Berguedà
Títol: Qui ets?
Nom: Guiu Vall Llobet
Àvià (Berga)
Primer Premi
Pseudònim: Castanyoles
Títol:  Una llagrima li cau
Nom: Ramon Casas Colomé
Tremp 
 
FLOR NATURAL ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Roure centenari
Títol: Carícies absents
Nom: Yolanda Perea Bustos
Guils de Cerdanya
Segon Premi
Pseudònim:Tosca
Títol: Ádeu
Nom: Sebastià Alborquers Bosch
Escadarcs
Primer Premi
Pseudònim: Tauró Negre
Títol: Mediterrani
Nom: Mª Rosa Casas Coll
Puigcerdà 
 
FLOR NATURAL (EDUCACIÓ ESPECIAL)
Tercer Premi
Pseudònim: L’home de negre
Títol: Per a tu
Nom: Domingo de la Fuente los Certales
Fundació Adis
Segon Premi
Pseudònim: Alexia
Títol: Poesia
Nom: Jamilex Muñoz Martinez
USEE
Primer Premi
Pseudònim: ADL2017
Títol: Dies, minuts, segons i moments
Nom: Alba Dominguez León
USEE
 

Informació addicional

  • Municipi: Alp
Back to top