Solicitamos su permiso para obtener datos estadísticos de su navegación en esta web, en cumplimiento del Real Decreto-ley 13/2012. Si continúa navegando consideramos que acepta el uso de cookies. OK | Más información
Activitats

Clubs i escoles d’esquí ceretanes ja estan a punt per a la temporada blanca Destacats

Per als amants dels esports d’hivern, de qualsevol de les moltes varietats actuals –siguin esquiadors alpins, de muntanya o de fons; snowboarders; practicants de telemark, o simplement aquells que gaudeixen de les estacions d’esquí per lliscar amb els trineus o jugar amb les criatures als parcs de neu–, el temps entre les darreries de l’hivern i l’arribada de les noves neus es pot fer molt i molt llarg. Però la Cerdanya ja està llesta, i impacient, per estrenar una nova temporada: estacions, clubs i escoles d’esquí, botigues especialitzades, hotels i apartaments. Tot el sector preparat per rebre les primeres neus!

La Cerdanya pot ser un paradís per als amants dels esports d’hivern. Les seves estacions són abundants i diverses, cadascuna d’elles amb el seu tarannà i la seva manera de fer i de rebre els seus clients, però totes cada any sorprenen amb noves instal•lacions i nous serveis. De la mateixa manera, gràcies a la popularització dels esports d’hivern, han proliferat clubs i escoles d’esquí, algunes d’elles amb una gran tradició, d’altres més modernes, però totes amb una característica comuna i fonamental: l’esperit concret que tots els seus alumnes aprenguin a gaudir dels esports de neu, de la natura i del respecte al medi ambient.
 
Escoles i clubs, amb filosofies diferents, la majoria aposten per les possibilitats educatives de l’esport d’hivern i de les activitats en la natura; d’altres busquen més el vessant lúdic-esportiu, intentant fer de l’esquí una activitat global i polivalent. En aquest sentit, no falta tampoc el vessant competitiu que, per tradició, treballen més els clubs, buscant una competitivitat sana que impliqui esforç, reptes personals a superar i l’aprenentatge de gestionar victòries i derrotes.
 
Des de Pànxing Tot Cerdanya, donem veu a molts dels clubs i escoles de la comarca per a conèixer de primera mà les seves filosofies i maneres de fer:
 

ESCOLES I CLUBS

ACADÈMIA RIDING
Si vols millorar la teva tècnica, sense renunciar a la diversió, i t’agrada l’aventura a la neu: Acadèmia Riding és la teva escola per a provar noves emocions amb el freestyle i el freeride. T’ajudem a evolucionar en la teva modalitat (esquís o surf de neu) mitjançant jocs, tècnica i coneixement. Per lliures aventurers (petits, joves i adults) amb ganes de dominar la neu.
 
Academia Riding
Masella i Neiges Catalanes
Tel. 691 18 31 46
www.academiariding.com  •  Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
ALPINE LINE CLUB D’ESPORTS
Treballem perquè els nostres esportistes gaudeixin al màxim l’experiència, però també volem, i ens obliguem, que mentre estiguin amb nosaltres aprenguin i adquireixin els màxims coneixements i conceptes tècnics per a millorar i seguir una progressió adequada en l’esport. Per a nosaltres, la competició no és un fi, sinó una eina. Una eina que permet pujar el llistó, una eina que, ben portada, els serveix per a comparar-se amb els altres i, encara més important, comparar-se amb un mateix.
 
Alpine
C/ La Solana, 3. Puigcerdà.
Tel. 619 850 037 
www.alce.cat  •  Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CIM ESQUÍ CLUB
El CIM és el Club Social d’Esquí de la Cerdanya on els infants, a partir dels 3 - 4 anys, aprenen Freeride, Freestyle, Gegant, Slalom, Circuit Interclubs, Snow, Esquí de Muntanya i Neu Verge. Amistat i bon ambient en el seu grup, amb monitors titulats. Als 18 anys poden continuar la seva formació vinculats a l’equip tècnic. Totes les famílies del CIM esquiem a GrandValira, des del sector Pas de la Casa - Costa Rodona, amb un descompte del 30% en el forfet de temporada. Diversió, valors, formació, i neu, sempre molta neu!!! T’agrada esquiar? Troba’ns a l’Avda. del Segre, 50 Puigcerdà (Text: Aleix Madrenas).
 
 
CIM
Oficina: Av. del Segre, 50 - Puigcerdà.
Grandvalira
 
CLUB D’ESQUÍ ELIT CERDANYA
Des del Club tenim com a prioritat oferir als nostres socis un ventall, el més ampli possible, d’oferta esportiva i d’aquesta manera complir amb la nostra vocació de servei. Tot això ho fem des de la professionalitat del nostre equip de treball, la passió per aquest esport i, amb el convenciment, de transmetre una experiència on els nostres socis gaudeixin formant part del nostre club.(Text: Iñaki Cubero Puch.)
 
Elit Cerdanya
C/ Nord, 27. Alp
Tel. 637 018 359
www.elitcerdanya.com • Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUB ESQUÍ INTERNACIONAL 
El nostre Club utilitza l’esquí, la neu, la muntanya i la competició, com a eina per aconseguir un desenvolupament complet dels nens, tant a nivell esportiu com personal. A través de la cultura de la neu donem als nens i joves uns valors humans, importants: esperit guanyador, superació personal, força de voluntat i respecte al medi ambient. Aconseguim que els nostres alumnes siguin capaços de fluir, sentir i expressar totes les seves inquietuds i energia, mitjançant l’esquí, els entrenaments físics i altres activitats que ofereix el nostre Club. Per això expliquem de forma equilibrada els sistemes EM, MO, CD a través de l’aspecte tècnic, físic i mental.(Text: David Riera).
 
Club Esqui Internacional
C/ Major, 50 baixos. Puigcerdà. 
Tel. 666 543 637. 
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUB ALPÍ NÚRIA MASELLA CERDANYA
Al CANM-Cerdanya facilitem l’aprenentatge de l’esquí alpí i assentem les bases, tècniques i pedagògiques, que garanteixin la continuïtat dels esquiadors en aquest esport. Creiem fermament que la qualitat de l’ensenyament, per damunt de tot, és condició indispensable per formar, amb èxit, als joves esquiadors, des del primer contacte amb la neu fins a culminar la seva carrera esportiva, i per això comptem amb un equip humà format, consolidat i amb molt experiència. Entenem la competició com la conseqüència de la gran base d’escola amb que comptem. 85 anys d’història ens avalen. (Text: Pep Serra).
 
Canm Cerdanya
Av. Pirineus, 23 baixos. Puigcerdà. 
Tel. 972 14 05 79. 
www.canmc.org  • Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUBS CERCLEAVENTURA 
Molt més que una escola d’esquí! Els Clubs Cercleaventura són espais per a compartir aventures a la muntanya a través de l’esquí i l’snowboard, amb la màxima seguretat i en un ambient distès i familiar.
 
Cercle
Masella-Cerdanya
Tel. 972 88 10 17
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
SKICAT
Skicat és una escola d’esquí i activitats dirigides situada a La Molina, oferint classes d’iniciació, tecnificació i/o perfeccionament. La nostra metodologia consisteix a realitzar classes particulars adaptades al nivell i necessitats de cada alumne, per tal d’aconseguir el màxim rendiment i els millors resultats a cada sessió. Aquesta atenció personalitzada ens permet controlar l’evolució individual de cada un dels nostres alumnes.
 
Skicat
La Molina
Tel. 747 850 173
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la. - www.skicat.cat
 
CLUB PYRENE
Som una entitat familiar que busca racons salvatges a peu, en bici o a cavall, i quan arriba la neu… descobrim les muntanyes de la Cerdanya esquiant! Garantim seguretat i diversió amb grups reduïts dels 4 als 17 anys. Oferim packs flexibles de temporada des de 8 dies d’esquí alpí i, aquest hivern, també esquí de muntanya.
 
Club Pyrene
Masella
Tel. 659 642 794.
 
MAY LUENGO ESQUI CLUB
Ens organitzem en dues seccions... Per aquells que volen competir tenim la Secció de Competició d’Esquí Alpí i de Patins en Línia i, pels més joves i pels que no volen competir, tenim la Secció d’Esquí Formatiu i de Multi activitats. 
Entrenem i fem activitats durant tot l’any... més de 115 dies a l’any!!!  (Text: May Luengo Planas).
 
 
May Luengo
Tel. 93 825 70 16
www.mlec.cat - Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUB ESPORTIU MASELLA TEAM 
El Masella Team és un club d’esquí i snowboard que organitza cursets per a totes les edats amb grups d’iniciació pels més petits, tecnificació, competició i freestyle, tot aprofitant el potencial de Masella i el domini per esquiar de dia i de nit. (Text: Iolanda Peix).
 
Masella Team
Tel. 972 144 000
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUB ESQUÍ LLÍVIA
Al Club Esquí Llívia esquiem fins a 139 dies l’any. Tenim programes de totes les mides que cobreixen totes les necessitats i reptes que vulguis assolir. Des de l’esquí més lúdic fins a l’alta competició. Des de només dissabtes o diumenges fins a intensius de 4 dies per setmana i estades als Alps. Disposem també de l’opció de transport a pistes i ara, a més, hem incorporat a la preparació de pretemporada un programa intensiu de patins inline i físic. Tot perquè cada nen trobi el seu lloc i pugui aconseguir la seva satisfacció personal.
 
Club Esqui Llivia
Club d’Esquí Llívia
Tel. +34 972. 146.100 //  +34. 648.013.433
www.esquillivia.cat // administració@esquillivia.com
 
ESCOLA D’ESQUÍ I SNOWBOARD MASELLA
L’Escola d’Esquí i Snowboard Masella compta amb professionals de primer nivell, en constant formació i aprenentatge. El seu equip humà us transmetrà la confiança necessària perquè assoliu els objectius desitjats. Si voleu aprendre i gaudir d’aquest esport i de la natura, l’Escola d’Esquí i Snowboard Masella us ho proporcionarà.
 
Masella
Tel. 972 890 145
 
CLUB D’ESQUÍ ALPÍ PIRINEUS 
El CEAP, nascut per ajudar i promocionar l’esquí familiar des de 1995, on l’oci, la diversió i l’aprenentatge es compaginen en una combinació perfecta. Un club social amb tots els serveis que pots imaginar, des d’escola per als més petits a grups de competició en totes les categories amb entrenadors i professors de reconegut renom, sent l’actual guanyador de la Lliga catalana d’interclubs de la FCEH. Ubicats a la millor zona de La Molina - Font Canaleta, on també trobaràs els serveis de restaurant, lloguer i pàrquing. T’esperem!
 
Club Esqui Alpi Pirineus
Fontcanaleta, La Molina
Tel. 93 330 30 08 / 972 89 22 10
www.clubesquialpipirineus.com / Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
ESPORT STEL
Club d’esquí i snowboard obert a tothom, tots els caps de setmana i dies festius de la temporada d’esquí. També organitzem clubs privats a partir de 5 alumnes.
Diversió i aprenentatge assegurat: tècnica, freeride i freestyle amb un seguiment personalitzat i sempre amb els mateixos monitors, tot això a Masella i a les Neiges Catalanes, on gaudim de la millor neu de la Cerdanya.
 
Stel
 
Masella. Font-Romeu. Les Angles. Porté Puymorens. Eyne. Formigueres
Tel. 630 772 411.
 
SKI CLUB OLIMPIA GER 
Club d’esquí i snowboard de Cerdanya a GER, esquiem alternativament a les sis estacions de Neiges Catalanes, on sempre hi ha neu! Estem enamorats dels esports de neu i els nostres objectius són que els infants entre 3 i 15 anys es diverteixin aprenent a esquiar o surfejar, La nostra  experiència i els nostres entrenadors, degudament titulats, són la millor eina per garantir seguretat, tècnica i diversió. Col·labora i participa amb nosaltres a la cursa 100% solidària Anita. Un club familiar on, des dels mes petits de “Jardí de Neu” fins els més grans, pares, trobaran nous amics per compartir experiències a la neu. Hi faltes tu!!
 
Olimpia Ger
Neiges Catalanes
Tel. 608 147 173.
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
ESQUI CLUB MEGANEU
Des de la seva fundació, l’Esqui Club Meganeu s’ha distingit per la seva versatilitat, adaptabilitat, flexibilitat i proximitat, molt allunyat de velles formules d’entendre la pràctica esportiva.
El nostre sistema permet que cada nen aprengui a esquiar dins del grup segons les seves possibilitats d’assistència, al seu ritme i segons les seves aptituds tècniques i amb una relació qualitat / preu immillorable. 
La humanització de l’esport en tots els seus àmbits, la persona i les seves necessitats com element prioritari, el respecte, el treball en equip, la motivació  i la superació personal com objectiu imprescindible de formació  i aprenentatge formen part de l’essència de la nostra entitat. (Text: Toni Planas.)
 
Meganeu
La Molina - Masella
Tel. 972 145 062
www.meganeu.com - Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
LA MOLINA CLUB D’ESPORTS 
A La Molina Club d’Esports tenim l’objectiu de fomentar l’educació esportiva mitjançant la vessant competitiva de l’esquí alpí i de muntanya. 
Els nostres esportistes segueixen un procés formatiu, des dels 4 ó 5 anys, fins a les categories absolutes on aprenen els valors propis de l’esport, al mateix temps, que assoleixen els coneixements necessaris per competir al màxim nivell possible segons el seu talent i compromís.
 
La Molina(1)
Av. Supermolina, s/n. Edifici Pla del Roc. La Molina.
Tel. 627 981 596.
www.lamolinace.cat - Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
ESCOLA D'ESQUÍ DE LLÍVIA
L’Escola d’Esquí de Llívia, empresa capdavantera a la Cerdanya, és sens dubte el millor lloc possible per iniciar-se en la pràctica d’esports d’hivern, amb classes d’esquí i surf de neu per professors titulats, en un entorn familiar, durant tot l’hivern. Ens podreu trobar tant a les estacions catalanes com a les de la Cerdanya Francesa. A l’Escola d’Esquí de Llívia no només podràs iniciar-te en la pràctica de l’esquí o el surf de neu, també podràs perfeccionar el teu nivell i, fins i tot, et preparem per a les proves d’accés a les titulacions en esquí alpí i surf de neu. A més, comptem amb professors especialitzats en l’esquí adaptat i el corresponent material.
A través de Camp Base, empresa amb més de 25 anys llogant material des dels més petits fins als esquiadors més experts, t’ofereix una àmplia oferta de lloguer en material d’esquí, d’esquí d’alta gamma, d’esquí de muntanya, de surf de neu i de raquetes. Així mateix, disposem d’un ampli ventall de propostes per a fer les teves excursions.
 
Camp Base
Av. Catalunya, 71. Llívia.
Tel. 972 146 336
www.intercerdanya.com - Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
EDELWEISS ESCOLA D’ESQUÍ I SNOWBOARD
Edelweiss és el club d’esquí i snowboard orientat a la competició en ski cross, border cross i freestyle. Tenim la recepta per a fer arribar el Club Edelweiss a tothom, on podreu apuntar-vos per a tota la temporada o només els dies que decidiu esquiar. 
La filosofia del nostre club sempre va orientada a transmetre els valors de l’esport i la natura, en un ambient on regna la diversió, el bon rotllo i la companyonia. Comptem amb una planificació amb 5 competicions per temporada i un programa d’entrenament personalitzat.
Com a activitats complementàries, organitzem sortides al Xtrem 360 d’Andorra i esquiades nocturnes. 
 
Edelweiss(2)
Avda. Josep Maria Bosch Aymerich, 16 Masella (Alp)
Tel. 650 662 615 - 665 342 479
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la. www.escolaedelweiss.com
 
ESCOLA D’ESQUÍ I SNOWBOARD TRAÇA 
Classes col·lectives! Feu que els vostres fills comparteixin classes amb diferents nanos del mateix nivell. Des de l’escola fem un producte còmode per al client i adaptat a les característiques de l’alumne. Comptem amb 6 nivells diferents, des dels debutants fins als esquiadors de més nivell. Els principiants faran 3 hores cada dia i, a partir del nivell, 4 en faran 4. Perquè no sigui un neguit de bon matí, començarem a les 10 h! Us hi esperem.
 
Traca(1)
Entre Setmana: Pl. de la Corona 2, 1r 2a. Granollers. Tel. 934 524 970
Caps de setmana: Sector Pista Llarga. Tel. 972 881 960 / Sector Pàrquing Alp 2500. Tel. 972 892 994.
 
FREE HEEL PYRENEES
Free Heel Kids Club és el primer club de telemark a la Cerdanya. El nostre objectiu és fomentar i donar a conèixer el telemark entre els més joves, així com apropar-los d’una manera lúdica al medi que ens envolta.
La Molina ens acollirà tots els diumenges de la temporada. El programa es basa en l’ensenyament de la tècnica i les diferents disciplines, la seguretat en muntanya i el coneixement del nostre entorn. Free Heel, Free Mind!
 
Free Heel
Tel. 687 202 329
www.freeheelpyrenees.com - Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
CLUB ESQUÍ PLAY AND TRAIN
La principal missió del Club Esquí Play and Train és organitzar activitats inclusives per a persones amb una discapacitat. 
El Club dóna entrada a persones sense discapacitat. Es centra en els esports en el medi natural, buscant un format en el qual els participants puguin gaudir de l’esport en grup. 
 
PlayandTrain
Camí Vell d`Alp. Escadarcs.
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 

Informació addicional

  • Text: Maite Viñals
  • Municipi: Cerdanya
Back to top