fbpx

Pànxing Cerdanya

12, maig del 2021

12, maig del 2021

Cultura – Cerdanya

Guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya 2016

Cerdanya
0724932795dd2720d4319dc7626fceef.jpg
A continuació us informem dels guanyadors dels Jocs Florals d'enguany. 

PROSA 
 
MUGA (fins a 7 anys)
Primer Premi
Títol: La balena taronja
Nom: Joel Mujan Pérez 
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
Segon Premi
Títol: El drac dels mars
Nom: Mireia Pinto Caballero
Escola: MARE DE DÉU DE TALLÓ DE BELLVER DE CERDANYA
Tercer Premi
Títol: La papallona de colors
Nom: Elna Comangés Expósito
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
 
MOIXERÓ ( 8 – 9 anys)
Primer Premi
Títol: Un amor amb mil parts
Nom: Martina Plà Guix 
Escola: BAC DE CERDANYA D’ALP
Segon Premi
Títol: Doble-b ve visitor el planeta terra
Nom: POL Ausiàs Sànchez Sánchez
Escola: LLUMS DEL NORD DE PUIGCERDÀ
Tercer Premi
Títol: Castells de Deus
Nom: Raúl Segovia Domingo
Escola: LLUMS DEL NORD DE PUIGCERDÀ
 
CADÍ (de 10 a 11 anys)
Primer Premi
Títol: Viatge aèri
Nom: Pau Olm Brunat
Escola: PORTELLA BLANCA DE LLES DE CERDANYA
Segon Premi
Títol: Un estiu molt mogut
Nom: Berta Villagrasa Martí
Escola: SANTA COLOMA DE GER
Tercer Premi
Títol: Les dues proves d’en Valentí
Nom: Miquel Caniego Bravo
Escola: JAUME I DE LLÍVIA
 
PERIC (de 12 a 13 anys)
Primer Premi
Títol: La primavera amagada
Nom: Alba Estanyol Fages
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: La meva cadira
Nom: Maria Cruïlles Bertran
SANAVASTRE
Tercer Premi
Títol: Un somni
Nom: Mireia Vidal Usó
Escola: VEDRUNA
 
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Primer Premi
Títol: S14
Nom: Jana Pous Rosal
Escola: VEDRUNA
Segon Premi
Títol: Görlitz, 25 de desembre de l’any 1943, Alemanya
Nom: QUIM REAL  GALÍ
Escola: VEDRUNA
Tercer Premi
Títol: París i els meus records sobre tu
Nom: Olga Reglero Bragulat
LLÍVIA
 
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Primer Premi
Títol: Una eternitat efímera
Nom: Mireia Llaudó Burgueño
PUIGCERDÀ
Segon Premi
Títol: El tabú de les butxaques de la Jana 
Nom: Marc Forga Ochoa
SANAVASTRE
Tercer Premi
Títol: No crec en els “sempres”
Nom: Sara Zayas Molina
PUIGCERDÀ
 
CARLIT ( + 18 anys)
Primer Premi
Títol: El tresor
Nom: Jesús González Brunet
PUIGCERDÀ
Segon Premi
Títol: Per un fill
Nom: Gabriel Lupiáñez Lopez
PRATS I SANSOR
Tercer Premi
Títol: Roig
Nom: Josep Mª Carbonell Espinosa
GUILS DE CERDANYA
 
EDUCACIÓ ESPECIAL
Primer Premi
Títol: Somiadora
Nom: Aida Santos Fernández
GUILS DE CERDANYA
Segon Premi
Títol: El jardiner
Nom: Rafael Trilles Puig
Fundació ADIS
Tercer Premi
Títol: L’ocell de les ales llargues
Nom:  Moises Puig Muñiz
Fundació ADIS
 
POESIA 
 
FLOR NATURAL (fins a 7 anys)
Primer Premi
Títol: La flor
Nom: Candela Garriga Ayesta
Escola: SANTA CECÍLIA DE BOLVIR
Segon Premi
Títol: El cavirol
Nom: Paula Ortiz Onu 
Escola: BAC DE CERDANYA
Tercer Premi
Títol: La bicicleta
Nom: Roger Casanovas  Nicolau
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
 
FLOR NATURAL (de  8 a 9 anys)
Primer Premi
Títol: El Pastor-pagès
Nom: Martina Pla Guix
Escola: BAC DE CERDANYA D’ ALP
Segon Premi
Títol: LA FLORETA
Nom: Irene Cavaller García
Escola: BAC DE CERDANYA D’ALP
Tercer Premi
Títol: El cérvol
Nom: Genís Fabra Brugulat
Escola: PORTELLA BLANCA DE LLES DE CERDANYA
 
FLOR NATURAL (de  10 a 11 anys)
Primer Premi
Títol: Només una sola paraula
Nom: Jana Sánchez Badia
Escola: MARE DE DÈU DE TALLÓ
Segon Premi
Títol: Les oranetes
Nom: Pau Olm Brunat
Escola: PORTELLA BLANCA DE LLES DE CERDANYA
Tercer Premi
Títol: Petitons animalons
Nom: Eva de la Hera Rielo
Escola: PORTELLA BLANCA DE LLES DE CERDANYA
 
FLOR NATURAL (de  12 a 13 anys)
Primer Premi
Títol: La fantasia
Nom: Mireia Jordan Canseco
BELLVER DE CERDANYA
Segon Premi
Títol: Nit d’estiu
Nom: Joana Martínez Marquina
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
Tercer Premi
Títol: La primavera 
Nom:  Dolors Pallarès Rio
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
 
FLOR NATURAL (de  14 a 15 anys)
Primer Premi
Títol: Trepitjant camins primordials
Nom: Ferran delgado Garcia
Escola:VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
Segon Premi
Títol: Livica
Nom: Gemma Boada Vallmitjana
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
Tercer Premi
Títol: Cartes amagades
Nom: Paula Moreno Alonso
Escola: VEDRUNA DE PUIGCERDÀ
 
FLOR NATURAL (de  16 a 18 anys)
Primer Premi
Títol:  Obrir i tancar els ulls
Nom: Sara Zayas Molina
PUIGCERDÀ
Segon Premi
Títol: Oda eterna
Nom: Sergi Martinez Pérez
PUIGCERDÀ
Tercer Premi
Títol: Un sentiment vital
Nom: Marc Forga Ochoa
SANAVASTRE
 
FLOR NATURAL ( + 18 anys)
Primer Premi
Títol: Ferm com les roques d’un penyasegat
Nom: Jaume Porta Estivill 
LA MOLINA-ALP
Segon Premi
Títol: Absència
Nom: Yolanda Perea Bustos
PUIGCERDÀ
Tercer Premi
Títol: L’espera d’un neguit
Nom: Bernat Manresa Mallol
LA SEU D’URGELL
 
FLOR NATURAL ( EDUCACIÓ ESPECIAL)
Primer Premi
Títol: Els arbres
Nom: Roger Roura Quiles 
TALLERS CERDANYA
Segon Premi
Títol: Imatges
Nom: Carles Julve Diaz
TALLERS CERDANYA
 
EL JURAT:
MªRosa Suquet i Ferrer                                       Ester Jiménez Temporal   
Àngels Casadesús Turet                                    Blanca Michel Mayer                                               
Robert Osuna Bech

 

Compartir:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Newsletter Pànxing

Subscriu-te per rebre per correu el butlletí gratuït de Pànxing.net​

El Pànxing Maresme al teu WhatsApp

Sigues el primer a tindre la revista a les teves mans.

Rep les últimes notícies

Subscriu-te
al nostre butlletí

Newsletter General

T'enviem la revista

El Pànxing Maresme al teu WhatsApp

Envia ALTA al 657 918 961 o clica següent botó.