fbpx

Pànxing Cerdanya

27, juliol del 2021

27, juliol del 2021

Cultura – Cerdanya

Guanyadors dels Jocs Florals de Cerdanya 2018

Cerdanya
3ba6f63d66db7ce737257ccd024a5d67.jpg
A continuació us informem dels guanyadors dels Jocs Florals d'enguany. 

PROSA 
 
MOIXERÓ (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Urà
Títol: L’Arxi té una aventura
Nom: Lola Ordara Mercader
Escola: Santa Cecília de Bolvir

Segon Premi
Pseudònim: Marco
Títol: El rei Aleix
Nom: Aleix Jubes Baldelomar
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

Primer Premi
Pseudònim: Moana
Títol: El volcà d’or
Nom: Joana Hernández Camps
Escola: Santa Cecília de Bolvir

 
CADÍ ( 8 – 9 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: 21, 22, 23
Títol: Un somni diferent
Nom: Lluc Marugan Ferrer
Escola:  Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Cavall Moltovita
Títol: L’amor flueixi la lectura d’expandeix
Nom: Gina Gallifa Prieto
Escola: Alfons I de Puigcerdà

Primer Premi
Pseudònim: It el pallasso
Títol: Les quatre estacions
Nom: Pau Baqué Gómez
Escola: Escola Mare de Déu de Talló de Bellver de Cerdanya

 
MUGA (de 10 a 11 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Mandarina
Títol: Tothom té les mateixes oportunitats
Nom: Martina Pla Guix
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

Segon Premi
Pseudònim: Pesolet
Títol: Un viatge a la Prehistòria
Nom: Irene Cavaller García
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

Primer Premi
Pseudònim: Invencible
Títol: Si vols ho has d’acceptar, sinó, no
Nom: Mercè Laguarda Serracant
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

 
PERIC (de 12 a 13 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Lluna a l’aigua
Títol: Les roses vermelles
Nom: Jana Costa Castells
Escola:  Escola Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Llorer
Títol: El destí està escrit
Nom: Laura Noya Cerdà
2ª residència Angostrina 

Primer Premi
Pseudònim: Rovelló
Títol: Destí Brasil
Nom: Anna Riba Sánchez
2ª residència Alp

 
PUIGPEDRÓS (de 14 a 15 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Floc
Títol: Memòries d’un retall de vida
Nom: Ona Vacas Navarrete
Escola: Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Chronos
Títol: Pols
Nom: Marti Forcada Llos
PUIGCERDÀ

Primer Premi
Pseudònim: Flor d’hivern
Títol: Poder seguir llegint
Nom: Mireia Vidal Usó
Escola: Vedruna de Puigcerdà  
 
PUIGMAL (de 16 a 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Pro libertate
Títol: Carta als presos polítics
Nom: Quim Real Galí
ALP

Segon Premi
Pseudònim: Lluna
Títol: Clarianes
Nom: Neus Abella Llos
2ª residencia a Puigcerdà

Primer Premi
Pseudònim: Lux
Títol: Els fruits vermells i la llimona
Nom: Mireia Llaudó Burgueño
PUIGCERDÀ

 
CARLIT ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Eskedar
Títol: L’esquitx
Nom: Montserrat Gil i Casals
CAPDEVÀNOL

Segon Premi
Pseudònim: Sirius
Títol: La força del menyspreu
Nom: Jesus González Brunet
PUIGCERDÀ

Primer Premi
Pseudònim: Edmond Taberner
Títol: Neu a la biblioteca
Nom: Eduard Ibàñez Vasqués
2ª residencia a La Molina

 
EDUCACIÓ ESPECIAL
Tercer Premi
Pseudònim: L’arbre blau
Títol: El pescador
Nom: Marisol Navarro Serra
Fundació Adis

Segon Premi
Pseudònim: Natura
Títol: El tigre
Nom: Javi Gonzalez Muñoz
Fundació Adis

Primer Premi
Pseudònim: Ombra
Títol: El subterrani encantat
Nom: Mª Carmen Molina Gutiérrez
Fundació Adis

 
POESIA 
 
FLOR NATURAL (fins a 7 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Gos
Títol: El tennis
Nom: Jaume Marugán Ferrer
Escola: Verduna de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Messi
Títol: París
Nom: Abril Bertran López
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

Primer Premi
Pseudònim: Neymar10
Títol: El Ruf
Nom: Lucas Ares Carneiro
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

 
FLOR NATURAL (de  8 a 9 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Mini bombon
Títol: L’estoig desaparegut
Nom: Andrea Colman Jociles
Escola: Llums del Nord de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Isis Popocatepel Ebdowada
Títol: La malaltia d’en Jordi
Nom: Jana Aluju Gutiérrez
Escola: Llums del Nord de Puigcerdà

Primer Premi
Pseudònim: Bargi
Títol: Un partit molt divertit
Nom: Gil Rocias Sacrest
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

 
FLOR NATURAL (de  10 a 11 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Ambret
Títol: Les vaques
Nom: Arnau Pons Forga
Escola: Mare de Déu de Talló de Bellver de Cerdanya

Segon Premi
Pseudònim: Floc de neu
Títol: Gaudint al nord
Nom: Erola Rocías Sacrest
Escola: Bac de Cerdanya d’Alp

Primer Premi
Pseudònim: Mònica
Títol: Una llegenda al revés
Nom: Laia Fernández Malagón
Escola: Alfons I de Puigcerda

 
FLOR NATURAL (de  12 a 13 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Avet
Títol: Amor etern
Nom: Anna Riba Sánchez
2ª residencia Alp

Segon Premi
Pseudònim: SPIRIT
Títol: Pirineus nevats
Nom: Clàudia Armengol Parés
Escola: Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi
Pseudònim: Llaç groc
Títol: Lluitar no vol dir fer la guerra
Nom: Ferran Pla Guix URÚS

 
FLOR NATURAL (de  14 a 15 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Turquesa
Títol: El recorregut de la vida
Nom: Neus Coma Morillas
Escola: Vedruna de Puigcerdà

Segon Premi
Pseudònim: Ava
Títol: Enamorat
Nom: Dolors Pallarés Río
Escola: Vedruna de Puigcerdà

Primer Premi
Pseudònim: Wichi
Títol: Plaers senzills
Nom: Andrea Cerdà Puntí
Escola: Vedruna de Puigcerdà

 
FLOR NATURAL (de  16 a 18 anys)
Tercer Premi 
Pseudònim: Natural
Títol: Boscos de formigó i cristall
Nom: Aleix Blanc Carbonell
PUIGCERDÀ

Segon Premi
Pseudònim: Tokio
Títol: A contracorrent
Nom: Maria Marginet Creus
RIU DE CERDANYA

Primer Premi
Pseudònim: Groc
Títol: Estimada casa
Nom: Marc Forga Ochoa
SANAVASTRE

 
FLOR NATURAL ( + 18 anys)
Tercer Premi
Pseudònim: Estol
Títol: D’un blau gris
Nom: Marta Roca Serra
PUIGCERDÀ

Segon Premi
Pseudònim: Llàgrimes de Sang
Títol: Llibertat d’expressió
Nom: Sergi Martínez Pérez
PUIGCERDÀ

Primer Premi
Pseudònim: Iris
Títol: Un dia qualsevol
Nom: Montserrat Adam Martínez
BELLVER DE CERDANYA

 
FLOR NATURAL (EDUCACIÓ ESPECIAL)
Tercer Premi
Pseudònim: Tempesta seca
Títol: Depressió
Nom: Arnau Fuentes Inglada
USEE

Segon Premi
Pseudònim: Volataire
Títol: A la meva mare
Nom: Carles Julve Diaz
Fundació Adis

Primer Premi
Pseudònim: El romantic
Títol: Em sento enamorat
Nom: Domingo Delafuente Loscertales
Fundació Adis
 
FLOR NATURAL (Menció especial frança)
Tercer Premi 
Pseudònim: Harry dady 
Títol: La primavera
Nom: Bruno Surroca Ramírez
Escola la Guingueta d’Ix
Segon Premi 
Pseudònim: Al·libis
Títol: Les encantades
Nom: Sibil·la Ferrer Martínez
Escola  d’Oceja
Primer Premi 
Pseudònim: Gusteve Eiffel
Títol: El bruixot
Nom: Rony Licciardi
Escola la Guingueta d’Ix
 

Compartir:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Newsletter Pànxing

Subscriu-te per rebre per correu el butlletí gratuït de Pànxing.net​

El Pànxing Maresme al teu WhatsApp

Sigues el primer a tindre la revista a les teves mans.

Rep les últimes notícies

Subscriu-te
al nostre butlletí

Newsletter General

T'enviem la revista

El Pànxing Maresme al teu WhatsApp

Envia ALTA al 657 918 961 o clica següent botó.